سوالات گیاهان آپارتمانی

علت ریزش برگ پایینی گیاه چیست؟

عامل ریزش برگ‌های پایینی گیاه ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، اما از جمله عوامل مهم می‌توان به کمبود آب، خشکی دیدن پیوسته گیاه، کمبود مواد غذایی، عفونت‌های قارچی و باکتریایی، آفت‌های گیاهی، تغییرات دما، نور کم و عدم تهویه مناسب اشاره کرد.

بنابراین، خشکی دیدن پیوسته گیاه می‌تواند یکی از عوامل بسیار مهم ریزش برگ‌های پایینی گیاه باشد. همچنین، کمبود آب و نور کم نیز می‌توانند به ریزش برگ‌های پایینی گیاه منجر شوند. بنابراین، حفظ رطوبت خاک و تأمین نور کافی برای گیاه، به‌ویژه در شرایط آب و هوایی گرم و خشک، می‌تواند مفید باشد. همچنین، بهترین روش برای تشخیص عامل ریزش برگ‌های پایینی گیاه مشاهده و بررسی وضعیت کلی گیاه، از جمله رشد، رنگ و شکل برگ‌ها و ساقه‌ها، میزان آبیاری و نوردهی، و شرایط خاک و تهویه گیاه است. در صورت نیاز، مشاوره با کارشناسان باغبانی و کشاورزی نیز می‌تواند مفید باشد.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

نحو کاشت بذر کاکتوس

مراحل درست کردن خزانه کاشت بذر کاکتوس

ظرف مناسب برای خزانه را میتوانید در مغازه های ظروف یک بار مصرف تهیه کنید توجه کنید ظرف بیش از حد شل و مستعد پوسیدگی در مقابل آفتاب نباشد. مثل ظرف های جا نونی کوچک که درب هم دارند.حتما در زیر ظرف چند سوراخ ایجاد کنید.البته از گلدان بزرگ و کم عمق نیز میتوانید استفاده کنید.

موارد زیر را به ترتیب درون ظرف خزانه خود بریزید و صاف کنید

اول ۲ سانت (۷۰%شن + ۳۰%زغال همین سایز) این مرحله برای جلوگیری از موندن آب داخل ظرف هست.
سانت( ۵۰%پیتماس + ۵۰% ماسه ۲ میلی)یک لایه بسیار نازک فقط ماسه ۲ میلی این لایه باعث میشود قارچ و خزه ها در صورت به وجود آمدن کمتر رشد کنند و زمان پاشیدن بذر ها مانع سر خوردن بذر ها به یک سمت میشود.اگر که ساخت خاک برای کاشت بذر کاکتوس برایتان سخت است و امکانش را ندارید .

بعداز اینکه خزانه را درست کردید وقت آن رسیده که بذرها را بر روی خاک بپاشید اکنون بذرها را به آرامی روی بستر خزانه بپاشید و به خوبی محلول آب و قارچ کش (۵ در هزار) با اسپره آبیاری کنید.

سپس یک تشت بزرگتر از ظرف خزانه تهیه کنید و درون آن محلول قارچ کش با دوز ۵ هزارم بریزید، خزانه را درون تشت بگذارید تا آب قارچ کش تا سطح خاک بالا بیاید و خاک کاملا خیس بشود.

بعداز اینکه خاک خزانه خوب خیس شد آن را از تشت در بیارید و درب آن را خوب ببندید طوری بسته شود که هوا داخل آن نفوذ نکند تا ۱۰ روز درب خزانه را باز نکنید،بعداز ۱۰ روز درب خرانه را باز کرده و چک کنید که مشکلی نداشته باشه و مقداری محلول قارچ کش نیز بر روی سطح خاک اسپری کنید و دوباره درب آن را ببندید .بعداز یک ماه درب خزانه را باز کرده تا چنیدن ساعت هوا بخورد و سم قارچ کش اسپری کنید.تا سبز شدن و بزرگ شدن کاکتوس ها هر یک ماه یه بار درب را باز کرده و محلول قارچ کش اسپری کنید.
بستگی به نوع کاکتوس برخی ها یک ماهه بزرگ میشوند و برخی ها بیشتر زمان میبرد سعی کنید برای هر نوع بذر یک خزانه جداگانه درست کنید.دمای مناسب برای سبز شدن بذرهای کاکتوس بین ۲۵ تا ۳۵ درجه است که با توجه به واریته دما مقداری تغییر میکند.وقتی کاکتوسها به اندازه مناسب رسیدند وقت آن رسیده آنها را از خزانه در آورده و درون گلدان با دهنه یا سایز ۶ سانت یا ۸ سانت جداگانه با خاک مخصوص و مغذی بکارید لازم به ذکر است که هیچوقت کاکتوسهای کوچک را ابتدا در گلدان بزرگتر نکارید و سایز گلدان کاکتوس سالی یک مرتبه یک الی ۲ سایز بزرگتر شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما و شماره 09108622010در ارتباط باشید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

چگونگی ایجاد گل رز هفت رنگ برای روز ولنتاین

با یک گل رز سفید شروع کنید. یکی را انتخاب کنید که جوانه تازه شروع به باز شدن کند. اگر جوانه خیلی سفت باشد ، ممکن است هرگز باز نشود و اگر گل قبلاً باز شده باشد ، قبل از کمرنگ شدن زمان کافی برای جذب رنگ نخواهد داشت.
یک برش تازه در ساقه ایجاد کنید. اگر گل رز ساقه بلند دارید ، ساقه را تا حدود 8 تا 12 اینچ کوتاه کنید ، بنابراین رنگ لازم نیست تا این حد سفر کند.
با استفاده از تیغه یا چاقوی تیز ، ساقه را به قسمت های عمودی ، یک قسمت برای هر رنگ تقسیم کنید. حدود 3 اینچ ساقه را ببرید. بیش از 3 تا 4 قسمت ایجاد نکنید در غیر این صورت گلها برای زنده ماندن بسیار شکننده خواهند بود.
رنگهای خود را با استفاده از مواد غذایی و آب مخلوط کنید. از مقدار کافی رنگ (10 تا 12 قطره) استفاده کنید تا رنگدانه به اندازه کافی اشباع شود تا گلبرگها واقعاً رنگ شوند. برای بدست آوردن رنگین کمان کامل می توانید از رنگ های قرمز ، آبی و زرد استفاده کنید. آنها احتمالاً در مسیر بالا رفتن از ساقه کمی مخلوط می شوند و اثر رنگین کمانی کامل را ایجاد می کنند و هر گل رز را کمی متفاوت می کنند.

لازم است هر قسمت ساقه را به مدت چند روز در مخلوط رنگ بگذارید ، بنابراین رنگ را در ظروف باریک مانند گلدان های جوانه یا لوله های آزمایشگاهی قرار دهید. هر رنگی درون ظرف مخصوص خودش قرار می گیرد. همچنین می توانید از کیسه های پلاستیکی متصل شده به قسمت های ساقه با نوارهای لاستیکی استفاده کنید ، و سپس همه آنها را در یک ظرف قرار دهید.
هنگام خم شدن مقاطع ساقه ای ملایم باشید و سعی کنید آنها را بیش از چند دقیقه در معرض هوا و خشک شدن قرار ندهید. گل رز را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید در حالی که رنگ را جذب می کند. گل شاخه بریده در حال حاضر تحت فشار است و گرما یا نور شدید باعث تضعیف بیشتر آن می شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما و شماره 09108622010در ارتباط باشید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

روش فرم دهی در بن سای

بن سای همان درخت است اما در سایز کوچک که به آن درختچه مینیاتوری نیز میگویند و هرچه به فرم طبیعی نزدیک تر باشد ارزش آن بیشتر خواهد بود.برای فرم دهی بن سای از روش های مختلفی مثل خم کردن شاخه ها،بستن شاخه به گلدان،وصل کردن وزنه به شاخه،استفاده از خاصیت فتوتروپیسم یا همان نورگرایی و سیم بندی کردن استفاده میشود

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما و شماره 09108622010در ارتباط باشید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

رز جاودان نیاز به آبیاری داره؟

رز جاویدان آن دسته از گلهایی است که بوسیله یکسری فرآیند و تزریق گلیسیرین تهیه میشود که امروزه در تلاش هستند که روی برگ و خزه نیز این اقدامات را انجام دهند تا بتوانند از آن در دیوار سبز و … استفاده کنند .رز جاودان نیاز به رطوبت و آبیاری ندارد و در صورت ایجاد رطوبت و آبپاشی ،کپک هایی در آن ایجاد میشود و باعث از بین رفتن آن میشود .این گیاه را دور از تابش مستقیم خورشید و گرمای زیاد نگهداری کنید .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما و شماره 09108622010در ارتباط باشید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

علت شپشک زدن حسن یوسف


حسن یوسف از گیاهانی است که بسیار حساس است .آبیاری حسن یوسف باید یک روز در میان انجام گیرد.حسن یوسف به سرما و نور شدید آفتاب حساس است و با در معرض تابش مستقیم قرار گرفتن خورشید سوخته میشوند. برای نابود کردن شپشک گل حسن یوسف:ابتدا حسن یوسف را به پشت پنجره که آفتاب گیر نباشد و خنک باشد انتقال میدهیم و از سم کنفیدر استفاده میکنیم. نحوه استفاده از سم: ابتدا سم کنفیدر را اسپری میکنیم و دو روز بعد با گوش پاک کن شپشک را جدا میکنیم

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

علت پژمردگی پپرومیا؟


بهترین خاک برای گیاه پپرومیا مخلوط کوکوپیت و پرلیت است و میزان نور برای پپرومیا نور غیر مستقیم ولی با کیفیت است .آبیاری پپرومیا در زمستان هفته ای یکبار و در تابستان هفته ای دوبار است . کم آبی باعث پژمرده شدن پپرومیا میشود. حال اگر هر یک از شرایط رعایت نشود باعث پژمردگی گیاه میشود . اگر ریشه پپرومیا قارچی شده در اثر کم آبی و … میتوان با استفاده از سم بردوفیکس یا کاپتان آن را درمان کرد.

برای دریافت مشاوره علمی رایگان و خرید انواع کودهای کشاورزی کلیک کنید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

شرایط نگهداری ونوس

ونوس گیاهی حشره خوار که بیشتر در منزل مگس میخورد. اما بدانید خوردن حشره تفریحی است یعنی اگه حشره گیرش نیاد دلیل بر گرسنه بودنش نیست. از خاک تغذیه میکنه و رشد میکند.

روش نگهداری

ونوس توی شرایط مرطوب رشد میکنه بنابراین باید یادتون باشه که زنده موندنش بسیار وابسته به رطوبت هست. بنابر این محیط گلدون باید همیشه خیس باشد. جدیدا یه محفظه پلاستیکی برای اون طراحی شده که گلدون توی محیط آبی قرار میگیره و رطوبتش تامین میشه و اینجوری ونوس کاملا سالم میمونه. اما اگه ونوس شما این محفظه پلاستیکی رو نداره اون رو توی محیط مرطوب نگهداری کنید.مثلا بزاریدش وسط یه ظرف آب. (روی یه پایه بالا تر از سطح آب و نه توی آب) دوستان یادتون باشد تا رطوبت هست ونوس همیشه سالم میموند.

آبیاری یک روز در میان بهش آب بدید اما کم. دما: ونوس حشره خوار نباید توی سرما باشه. بهترین دما همون دمای خونه هست.(22 تا 25 درجه)

نور نیاز به سایه با کیفیت داره. یادتون باشه حتما کیفیت نور غیر مستقیم خوب باشد.

برای دریافت مشاوره علمی رایگان و خرید انواع کودهای کشاورزی کلیک کنید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

نحو نگهداری النگاتا

خاک مناسب خاک مناسب این گیاه خاکی است که دارای ماسه و و خاک لوم و مقداری پیت ماس باشد و زه کشی خوبی داشته باشد. نور به نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارد. دمای مناسب این گیاه تا ۴ درجه زیر صفر را به مدت کوتاهی تحمل می کند. آبیاری در تابستان به طور منظم و پس از خشک شدن گیاه آبیاری شود و در زمستان بسیار محدود شود. این گیاه بسیار مستعد پوسیدگی می باشد و در آبیاری آن باید دقت شود. کود دهی نیاز خاصی به کود ندارد اما می توان از کودهای کم نیتروژن یک یا دو بار در سال و در فصل رشد گیاه استفاده کرد. تکثیر روش تکثیر این کاکتوس از راه قلمه زدن و بذر می باشد.

برای دریافت مشاوره علمی رایگان و خرید انواع کودهای کشاورزی کلیک کنید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

روی برگهای گل رز یک پودر سفید رنگ اومده. اینا چیه؟

اغلب برای گیاهانی پیش میاد که پشت پنجره هستند شب ها از درز پنجره هوای سرد و روزهای گرم رو تجربه میکنه و این باعث ایجاد بیماری سفیدک پودری میشود. و اما روش کنترل اون: 1. بایستی گلدون رو جایی بزارید که نوسانات دمایی کم باشه 2.به هیچ عنوان گیاهتان را اب پاشی نکنید 3. به کمک سموم قارچ کش اختصاصی سفیدک مثل فیلینت و توپاس میتونید اون رو کنترل کنید.

برای دریافت مشاوره علمی رایگان و خرید انواع کودهای کشاورزی کلیک کنید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

علت لول شدن برگ سانسوریا

لول شدن برگ یکی از مشکلات رایج گیاه سانسوریا است و دلیل ایجاد آن دمای نا مناسب محیط است و اختلاف دمای شب و روز می باشد .این مشکل بیشتر در شب اتفاق می افتد اما لول شدن برگ در پاییز به دلیل طول روز کوتاه امری طبیعی است.

برای درمان لول شدن برگ سانسوریا بهتر است دمای محیط را مناسب کنید و از کودهای پتاسیم بالا استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره علمی رایگان و خرید انواع کودهای کشاورزی کلیک کنید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بوده است؟

    میتوانید سوالات خود وارد کنید