برنامه غذایی چغندر قند - اگری راز

برنامه تغذیه کامل چغندر قند

2 دقیـــقه مطالعه

برنامه تغذیه چغندرقند

مقدمه

زمان دقیق کشت چغندر قند بستگی به گرما دارد هنگامیکه یخبندان زمستان تمام شد یعنی اواخر اسفند یا اوایل فروردین زمان مناسب برای کشت می باشد .زمانیکه دما به 5یا 6 درجه رسید زمان مناسب برای کشت بذر می باشد.چغندرقند برای تامین قند و رشد و عملکرد بالای خود نیاز نوری بالایی دارد .خاک مناسب چغندر قند ،خاکهای حاصلخیز با بافت متوسط ،phخنثی و کمی قلیایی می باشد .حرارت مناسب برای رشد 20تا24 درجه است ،باید توجه داشته باشید که دما از 35درجه تجاوز نکند.جز گیاهانی است که بالاترین خسارت را از وجود علف هرز میبیند بنابراین تمام مراحل کشت چغندر را به درستی انجام دهید.

در زمان کاشت چغندر مزرعه عاری از علف هرز و در تراکم مناسب خود باشد درصورت وجود علف هرز کنترل مکانیکی(وجین دستی) بهترین گزینه هست و بعد آزمون خاک گرفته شود در صورت کمبود عناصر ریز مغذی به خاک اضافه شود و توجه داشته باشید که بدون نیتروژن باشد .اگر خاک عنصر مثل فسفر و پتاس هم کم داشت میتوانید بعد از کاشت بصورت آب آبیاری استفاده کنید.توجه داشته باشید که با گرم شدن هوا ،آفاتی مثل شته حمله میکنند که میتوانید با سموم سیستمیک آن را کنترل کنید.در نیمه دوم فروردین مراقب حمله آفت کارادینا و آفت برگخوار باشید ،برای این کار جوانه مرکزی را دائما چک کنید و در صورت مشاهده سمپاشی صورت بگیرد .اگر دیر اقدام به سمپاشی کنید و آفت زیاد شود باعث کاهش عیار قند و افزایش رشد رویشی چغندر میشود.

توضیحات برنامه کود دهی

(برنامه کوددهی چغندر قند ) شامل مجموعه ای از کودهای مورد نیاز از ابتدا تا انتهای رشد درخت است ، اما قبل از هر اقدامی لازم است از باغ، آزمون خاک و یا نمونه از برگ گرفته شود ( آماده سازی زمین اصلی )و بعد کودهای تجویز شده استفاده شود .با استفاده از این برنامه شما میتوانید با کمترین هزینه محصول خود را به بالاترین کیفیت و برداشت خود را چند برابر کنید.

توصیه کودی اگری راز

برای مشاهده محصولات پیشنهادی در جدول ،بر روی اسم محصول کلیک و اطلاعات آن را مشاهده کنید.

زمان مصرف/ محصولرشد رویشی اولیهرشد رویش ثانویه تشکیل ریشهشروع رسیدگی
مایع مرغیگالن 20لیتری در هکتار آب آبیاری
هیومیک اسیدگالن5لیتری در هکتار آب آبیاری
نیترات منیزیم10کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
آمینو میکرو مغذیآمینواسید(1/5لیتر) +میکرو مغذی (1کیلوگرم) در هزار لیتر محلول پاشیآمینواسید(1/5لیتر) +میکرو مغذی (1کیلوگرم) در هزار لیتر محلول پاشی
کلات آهن1/5کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
نیترات کلسیم
20کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
محرک رشد آمینواسید(1لیتر) +جلبک دریایی (1کیلوگرم) در هزار لیتر محلول پاشی5لیتر در هکتار به صورت آبکود
NPK30-10-10
20کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
10-52-10
15 کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
10روز بعد: 20-20-20 15 کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
12-12-36
15کیلوگرم در هکتار آب آبیاری
سولفات پتاسیم 15کیلوگرم در هکتار آب آبیاری

این برنامه که توسط تیم تخصصی اگری راز انجام شده برای مصارف عمومی در کشاورزی برای یک دوره رشد میباشد .

احتیاط و هشدار (برنامه کامل تغذیه کودی چغندرقند)

  • کارخانه تولید کننده و همچنین شرکت اگری راز در قبال استفاده نادرست از ترکیب کود کشاورزی و با سایر عوامل غیر منطبق با دستور العمل های محصول ، هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد.
  • این برنامه(برنامه کودی چغندر قندر) بصورت *عمومی* و * سالانه * بوده و انتخاب نوع و میزان کود مورد نیاز به شرایط آب و هوای ناحیه، بافت و خصوصیات شیمیایی خاک و حتی هدف تولید گیاه مورد کاشت بستگی دارد. بنابراین برای اطلاعات کامل ازبرنامه غذایی تخصصی کودی چغندر قند می توانید با کارشناسان فنی اگری راز در ارتباط باشید.

قابل ذکر است

که تمامی محصولات در برنامه غذایی ارائه شده توسط کارشناسان فنی تیم ، را میتوانید با بهترین کیفیت در فروشگاه آنلاین اگری راز (خرید اینترنتی کود)تهیه کنید.

برای مشاوره آنلاین کلیک کنید

  **اگری راز ،راز رویش ها**

5
امتیاز شما در رابطه با این مقاله
0

0 نفر
بری کپی روی لینک کلیک کنید https://agriraz.com/?p=7398
مشاوره گیاهان آپارتمانی

حل مشکلات گیاهان خانگی و آپارتمانی خود را به ما بسپارید

نظرات کابران

ارسال دیدگاه