توت فرنگی/فروشگاه آنلاین کشاورزی اگری راز

نحوه شیرین شدن توت فرنگی

1 دقیـــقه مطالعه

تاثیر قارچ ها بر شیرین شدن توت فرنگی

اخبار روز کشاورزی

یک مطالعه جدید نشان داده است که استفاده از قارچ‌کش‌های تجاری ممکن است باعث کاهش کیفیت توت‌های تولیدی شود. با توجه به این مطالعه، محققان دانشگاه کشاورزی چین بررسی کردند که آیا استفاده از این مواد شیمیایی می‌تواند بر روی گیاهان نیز تاثیر منفی داشته باشد. درمسئه نحوه شیرین شدن توت فرنگی و تاثیر قارچکش ها بر روی آن و انجام این بررسی، سه گروه از گیاهان توت‌فرنگی در شرایط یکسان پرورش داده شدند. یک گروه به عنوان شاهد تیمار نشده بود، در حالی که دو گروه دیگر با یکی از دو قارچ‌کش رایج تحت درمان قرار گرفتند.

  • بیشتر بدانید

افزایش تولید گل محمدی در ایران

در نحوه شیرین شدن توت فرنگی نتایج نشان داد که توت‌های دو گروه تحت درمان با قارچ‌کش‌ها دارای سطوح پایین‌تری از قندهای محلول و ویتامین C بودند. همچنین، این توت‌ها دارای سطوح بالاتری از اسیدهای نه چندان شیرین و سطوح کمتری از ترکیبات عطری بودند. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی نشان داد که قارچ‌کش تاثیر مستقیمی بر تنظیم ژن‌های دخیل در مسیرهای سلولی مربوط به تولید قندها، ترکیبات فرار، مواد مغذی و اسیدهای آمینه داشت.

با توجه به این نتایج، بهتر است از روش‌های دیگر و طبیعی برای مبارزه با قارچ‌ها استفاده کنیم تا کیفیت محصولات را حفظ کنیم و از مشکلات احتمالی کاهش کیفیت توت‌ها جلوگیری کنیم.

برای مشاوره آنلاین کلیک کنید

  **اگری راز ،راز روی

5
امتیاز شما در رابطه با این مقاله
0

0 نفر
بری کپی روی لینک کلیک کنید https://agriraz.com/?p=10595
مشاوره گیاهان آپارتمانی

حل مشکلات گیاهان خانگی و آپارتمانی خود را به ما بسپارید

نظرات کابران

ارسال دیدگاه